Nowinki - Prosto od Krowy

Prezentacje służb mundurowych
8 stycznia 2015

Od wielu finałów mamy niekłamaną przyjemność gościć na Letniej Zadymie w Środku Zimy przedstawicieli śremskich służb mundurowych. Prezentują swoje umiejętności podczas specjalnych pokazów czy sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. To niewątpliwa atrakcja nie tylko dla najmłodszych. I tak będzie również podczas najbliższego niedzielnego finału!

Na stoisku Komendy Powiatowej Policji w Śremie przywita Was antyterrorysta Tradycyjnie już będzie można złożyć swoje odciski palców na okolicznościowej karcie, przy czym policjanci zastrzegają, że ich nie archiwizują, tylko wydają na pamiątkę A dla tych, którzy nie mieli tej „przyjemności” – chwila w policyjnym radiowozie.

Oczywiście tego dnia policjanci będą przede wszystkim opiekować się naszymi wolontariuszami, dbając o ich bezpieczeństwo w czasie kwesty. Za tę współpracę serdecznie dziękujemy!

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie przyjadą z ogromną ilością sprzętu! A ponieważ chyba każdy chłopiec, i nie tylko, marzył, by zostać strażakiem, to będzie co oglądać – samochody gaśnicze, samochody specjalne i inny sprzęt specjalny. A do tego niemała atrakcja dla odważnych – specjalnie przygotowany „zadymiony tor przeszkód” do przejścia w aparatach oddechowych.

Żołnierze z 6. batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie zaprezentują ogrom sprzętu: zespoły urządzeń do rozpoznania skażeń chemicznych, jeden na bardzo efektownym samochodzie opancerzonym, a drugi na samochodzie UAZ 469RS; instalację rozlewczą do likwidacji skażenia chemicznego na samochodzie STAR, zestaw namiotów pneumatycznych do likwidacji skażeń ludzi oraz drobny sprzęt ratownictwa chemicznego.

Przyjaciele