Stowarzyszenie

Jesteśmy grupą Przyjaciół, która od kilku lat zajmuje się organizacją kolejnych Finałów w Śremie. Od momentu kiedy przyjęliśmy nazwę Śremska Grupa Nieustannych Optymistów „Krówka mała” zdarzyło się już wiele chwil, kiedy nasza „krówkowość” sprawiła nam niezwykle wiele radości :). Śmiało możemy rzec: Być Krówką – to brzmi dumnie! ;).

Skąd się wzięła „Krówka” i do tego mała? Prawie zawsze działaliśmy poza instytucjami, poza organizacjami – pod własnymi nazwiskami – brakowało nazwy, hasła, które od razu kojarzyłoby się z tym co robimy. Nazwa gdzieś, kiedyś już się pojawiła: wtedy była to KLAMKA (pomysł Trocha – mam nadzieję, że nikt w śremskim „Ogólniaku” nie gniewa się za „pożyczoną” właśnie klamkę… :).

Krówka mała „urodziła się” w grudniu 2000 roku; nad przepyszną sałatką grecką w Cafe Ole :). Nazwę wymyśliła Jolka, logo zaprojektował Grześ i… poleciało. Początkowo było to tylko sześć osób: Adrian Domański, Jola Kujawa, Grzegorz Pawlak, Daniel Stawiński, Tomek Waszak i Leszek Złotowski. Szybko dołączył do nas Tomek Mikołajczak , a po roku „ochrzciliśmy” trzynaście osób! Na Koncercie Bożonarodzeniowym w 2002 roku nasze mleczko wypili i głośno zamuczeli: Remek i Milkee z Fundacji WOŚP. W lutym 2003 roku podczas niesamowitego zimowego zgrupowania w zaprzyjaźnionej harcówce w Grodzewie chrzest przeszło i przetrwało kolejne 6 osób. Krowie stado rosło więc nieustannie w siłę.

Acha! Są też oczywiście „członkowie honorowi” – czyt. Przyjaciele: Tomek Kocemba (nabywca Złotego Seduszka podczas IX Finału), Mariusz Kwaśniewski (Radio Merkury), Tomek Tauchert (nabywca Złotego Serduszka podczas X Finału) i Bogusław Klaczyk (jest z nami od pierwszego Finału, m.in. fundator Urodzinowego Tortu).

W tym gronie należy wymienić również Jurka Owsiaka (tytuł przyjął, koszulka i znaczek bardzo mu się podobały, ale mleka nie chciał pić – tłumaczył się zwolnieniem od lekarza) i Adama Lewandowskiego (obecnego Burmistrza Śremu, który przez lata okazał wiele zrozumienia dla naszych pomysłów).

Od 28 marca 2007 roku staliśmy się w końcu stowarzyszeniem!

Nasze działania to nie tylko Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Staramy się również być aktywni lokalnie. Udało nam się zrealizować projekt „Niebieski Pokój”, współpracowaliśmy z Powiatowym Klubem Środowiskowym, Odziałem Dziecięcym śremskiego Szpitala, pomogliśmy Zespołowi Szkół Specjalnych, wygraliśmy konkurs na imprezę „Mikołajki 2007” i ją zrealizowaliśmy. Popularyzujemy jak tylko możemy ideę pierwszej pomocy, współpracujemy z śremskim kołem krwiodawców HDK „Odlewnik”.

Co rok wyjeżdżamy z ogromną „żółtą krówką” na Przystanek Woodstock… i będziemy wyjeżdżać nadal… gdziekolwiek będzie :).

Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie!

Kówka Mała

Przyjaciele