Licytacje

Tak jak robimy to od 20 lat na każdym Finale WOŚP w Śremie, tak i podczas 26. Wielkiego Grania zapraszamy Was gorąco do licytowania wielu przedmiotów, które otrzymaliśmy z Fundacji, które specjalnie przygotowaliśmy, które otrzymaliśmy od Przyjaciół, i które otrzymaliśmy od wszystkich, którym bliska jest Orkiestra. Są one unikalne, często bardzo wartościowe dla darczyńców, ale chcemy je licytować przede wszystkim dlatego, abyście mogli zabrać ze sobą do domu własny kawałek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poniżej lista przedmiotów, dzięki którym będziecie mogli wesprzeć cel 26. Finału. To nie koniec, dlatego uważnie śledźcie naszą stronę!

› SREBRNE SERCE 26. Finał WOŚP w Śremie
Tuż po Światełku do Nieba (lub tuż przed) zapraszamy na naszą główną aukcję – okazjonalne, jedyne i niepowtarzalne SERCE wykonane specjalnie przez nasz sztab na tegoroczny Finał WOŚP!
Serce o wadze 66,17 g i wymiarach ok. 6,5 cm (szerokość), 5,5 (wysokość) i 0,7 cm (grubość) wykonała ze srebra próby 925 pracownia jubilerska Antoniewicz ze Śremu. A srebro zebraliśmy wśród naszych przyjaciół, którym ogromnie za to dziękujemy! Na awersie wśród latawców znajduje się logo 26. Finału WOŚP z naszą krówką i datą Finału :) Na rewersie znajduje się napis „wielka orkiestra świątecznej pomocy”, bo cóż by innego mogło się znaleźć :) Niezwykłe serce jest również niezwykle opakowane. Drewnianą skrzyneczkę z logo WOŚP w technice decoupage wykonała Alicja (TheArtForLove).


› MONETA Z DZIURKĄ 2 ZŁOTE WOŚP
Legendarne 2 złote z dziurką ;) Moneta wyemitowana przez Narodowy Bank Polski w 2003 roku z okazji 10-lecia WOŚP. Moneta ta była pierwszą monetą z dziurką w Polsce.
W tym samym roku w San Francisco została uznana za najpiękniejszą monetę świata roku 2003.
Moneta zapakowana w okazjonalną drewnianą skrzyneczkę wykonaną w technice decoupage. Dziękujemy Alicji (TheArtForLove)!


› MIŚ :)
MIŚ do malutkich nie należy, bo ma tylko jakieś 2,5 m od łapki do ucha :) Pokonał kilkadziesiąt kilometrów, by sprawić frajdę komuś małemu, ale zapewne i dużemu :) Nic, tylko przytulić.
Na aukcję miś trafia dzięki uprzejmości Smyki 3.


› Grupa Aktywnych AWANGARDA przekazuje na aukcję przejażdżkę nadwarciańskimi bezdrożami dla 16 osób! Zmotoryzowani członkowie stowarzyszenia zabiorą zwycięzce, bądź zwycięzców licytacji na kilkugodzinną wycieczkę na pokładzie 3 lub 4 pojazdów terenowych. Zaproście swoją rodzinę, przyjaciół na sobotę 20 stycznia, na godz. 10.00.


› STATUETKA ŻEGLARSKICH MISTRZOSTW EUROPY „DR IRENA ERIS ORC EUROPEAN CHAMPIONSHIP GDAŃSK 2017”
Odlewnia Żeliwa „Śrem” S.A. przekazała na aukcję statuetkę, którą otrzymywali zwycięzcy regat „Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017”. Model statuetki zaprojektowała Edyta Szalewska z gdańskiej ASP, która zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Grupę PGO i Pomorski Związek Żeglarski. Statuetka została wykonana w należącej do Grupy PGO Odlewni Żeliwa „Śrem” S.A. Według projektantki jej model jest artystycznym odwzorowaniem żagli, powierzchni płótna, przysłowiowego „wiatru w żaglach”, ale w materii ukryta jest również sylwetka żeglarza i jego związek z jachtem. Dla sympatyków żeglarstwa ORC European Chmpionship jest tym, czym Euro dla kibiców piłkarskich. Pierwsze na taką skalę mistrzostwa jachtów morskich organizowane w Polsce były imprezą, na którą Marina Gdańsk czekała 20 lat. W wydarzeniu tym Grupa PGO występowała w podwójnej roli. Z jednej strony była jednym ze sponsorów regat, a z drugiej wykonawcą statuetek oczekujących na zwycięzców.

Statuetka mierzy ok. 25 cm i sporo waży, na nasze oko 5-8 kg :)


› POJEDYNEK Z BURMISTRZEM ŚREMU
Burmistrz Śremu Adam Lewandowski przygotował bardzo specjalną licytację na 26. Finał WOŚP w Śremie.
Zwycięzca licytacji będzie mógł wybrać jedną dyscyplinę sportową, w której zmierzy się z Burmistrzem. Do wyboru: szachy, pływanie, kolarstwo, bieganie, bowling, strzelectwo, nordic walking, boule, gry planszowe i karty. Pojedynek zakończy spotkanie przy kawie, a termin pojedynku do uzgodnienia.

Ponadto Burmistrz Śremu przekazał na licytację pióro Sonnet Parker Transformation. Korpus i nasadka pióra wykonana jest z mosiądzu i pokryta matowoczarnym lakierem o satynowej powierzchni. Potrójny pierścień wykonany z mosiądzu i pokryty złotem, klip – stal pokryta złotem, korona nasadki – mosiądz platerowany złotem, stalówka – stal nierdzewna typ F platerowana złotem; tłoczek Functional. Do pióra dołączone jest etui, a całość zapakowana w okazjonalne pudełko. Na aukcje trafiły również albumy: „Polska. Atrakcje turystyczne” i „Polska. Skarby przyrody” Moniki Karolczuk, „Kościół i sztuka. Od początków do naszych dni” Juana Plazaola, „Ilustrowany atlas aglomeracji poznańskiej” oraz „Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego” Marka Chwisteka.


› NOC U BERNIEGO – współprowadzenie audycji
Wojtek Berni Bernard, zachęcony sukcesem ubiegłorocznej licytacji, również w tym roku zdecydował o dołączeniu do grona darczyńców. Ponownie więc będzie można stoczyć pojedynek o możliwość współprowadzenia audycji Noc u Berniego w Radiu Poznań. Piątkowa nocna audycja toczy się w rytm muzyki lat 80. Miłośników tych klimatów jest wielu, liczymy więc na liczny udział w aukcji!


› ZWIEDZANIE ODLEWNI ŻELIWA W ŚREMIE
Odlewnia Żeliwa „Śrem” to znaczący fragment historii naszego miasta. Dla tych, którzy pamiętają fabrykę z początków jej działalności, niezwykłym przeżyciem może być wycieczka po Odlewni. To obecnie bardzo nowoczesny zakład przemysłowy stosujący innowacyjne rozwiązania i technologie.
Indywidualne zwiedzanie Odlewni – termin do uzgodnienia.


› ORYGINALNA ILUSTRACJA „ŚREM GRA Z WOŚP” autorstwa ARTURA RUDUCHY!
Charakterystyczna kreska i styl, czyli ilustracja autorstwa rysownika Artura Ruduchy! Na aukcję trafia specjalnie przygotowana ilustracja, którą można by opatrzyć tytułem
„Śrem gra z Orkiestrą”. Nie sposób tego nie zauważyć, skoro na rysunku pojawiają się charakterystyczne dla Śremu budowle i elementy architektoniczne. Egzemplarz ilustracji jest unikatowy, bo z autografami rysownika oraz Jurka Owsiaka. Format ilustracji – A3, w oprawie.

I taka mała niespodzianka – rysunek wykorzystaliśmy na… kartce pocztowej! Na tylnej stronie umieściliśmy kilka latawców, logo 26. Finału i serducho WOŚP. Kartkę można wypisać i wysłać (ktoś to jeszcze robi?), ale można też oprawić i powiesić na ścianie, bo to bardzo unikatowe wydawnictwo – nakład tylko 300 szt. Sponsorem druku jest Drukarnia Tomczak Ewa Osiewicz.

Artur Ruducha to rysownik znany nie tylko mieszkańcom Śremu. Jest on również autorem komiksu będącego hołdem dla twórczości legendarnego Tadeusza Baranowskiego, a który to komiks można kupić w dobrych księgarniach. Komiks „To rozśmiesza, to porusza… Czar komiksów Tadeusza!” z autografem autora trafił również na nasze aukcje.
Dziękujemy!


› BLUZA OD ŻUŻLOWCA BARTOSZA SMEKTAŁY
Bartosz Smektała to bardzo uzdolniony żużlowiec, który swoją przygodę z żużlem rozpoczął w roku 2010 w barwach Sparty Śrem. Obecnie reprezentuje barwy mistrza Polski FOGO Unii Leszno. Na swoim koncie ma już liczne osiągnięcia jako junior (m.in. złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów 2016, mistrz Polski Juniorów 2017) jak i młodzieżowiec (m.in. brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski 2016). Bartosz, uczeń śremskiego Zespołu Szkół Politechnicznych, przekazał na aukcję bluzę sportową swojego klubu. Bluza specjalna, bo opatrzona jego autografem (rozmiar XXL). Bardzo dziękujemy!


› RYSUNEK OŁÓWKIEM OD TOMASZA MAZURCZAKA
To kolejny już rysunek Tomasza Mazurczaka, który trafia na nasze aukcje! Tym razem autor przekazał „Pejzaż XXX Droga z Sulejewa do Grzybna Gm. Brodnica”. Rysunek o wym. ok. 29 cm x 39 cm oprawiony jest w ramę (42 cm x 52 cm).


› VOUCHER OD EKO-PARTNER
Firma EKO-PARTNER ze Śremu przygotowała na licytację voucher obejmujący sprawdzenie stanu technicznego samochodu osobowego (poziom oleju, poziom oraz temperatura płynu chłodzącego, poziom i jakość płynu hamulcowego, poziom płynu wspomagania, stan wycieraczek, stan oświetlenia zewnętrznego, stan ogumienia, pomiar ciśnienia w ogumieniu, stan techniczny akumulatora, stan techniczny kolców hamulcowych, stan techniczny tarcz hamulcowych) oraz: mycie pojazdu z zewnątrz + woskowanie, mycie szyb od wewnątrz, odkurzanie, plastiki wewnątrz.
Jednym słowem – na bogato :)


› „NIEOCZYWISTA UKŁADANKA POLSKA”
Niezwykła książka firmowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „Nieoczywista układanka POLSKA” Mai Krämer i Karoliny Laube- Krämer. Jest to książka o historii Polski, tej codziennej, dawnej, a nawet prastarej. To książka o życiu, które się toczy każdego dnia podczas rozmów na rozmaite tematy i spotkań z przeróżnymi ludźmi. Ta książka, zdaniem Fundacji, przyciąga niezmiernie mądrymi, rzetelnymi, niekiedy dowcipnymi tekstami, które mogą być wspaniałym przerywnikiem lekcji, spotkania, domowego obiadu czy wakacyjnego, wspólnego czytania. To po prostu ciekawe słowa i mądre opowieści! Absolutnie niezwykłe wydawnictwo opatrzone jest autografem Jurka Owsiaka!


› NASZE GADŻETY Z AUTOGRAFEM JURKA!
Tradycyjnie już, mamy dla Was różne nasze gadżety z autografem Jurka!
Wśród nich te historyczne, sprzed wielu lat – cegiełka, puzzle i filiżanki, jak i te trochę nowsze – eko torby z 25. Finału! Chyba nie do użytku, bo jak tu je później wyprać :)


› GADŻETY Z FUNDACJI WOŚP
Fundacja WOŚP przygotowuje szereg gadżetów, które przekazywane są do wszystkich sztabów celem licytacji podczas finałowych imprez. Co dla Was mamy? Koszulki męskie, damskie i dziecięce (finałowe i z Przystanku Woodstock), body dziecięce, zegar 26. Finału, fundacyjne kalendarze ścienne, kubek termiczny, torba / plecak (bardzo praktyczny :) ), apteczka pierwszej pomocy, książka „Opowiedz swoją historię” wydana przez Fundację z okazji jej 25-lecia, kalendarz na 2018 rok z rysunkami Andrzeja Mleczki, płyta DVD z koncertu zespołu Habakuk na Przystanku Woodstock 2007 oraz karty kolekcjonerskie.
Uff! Sporo tego, a wszystko dla Was :)


› KALENDARZ 2018 OD SZYMONA MĄDREGO
Od Szymona Mądrego (Śremska Grupa Fotograficzna), pasjonata fotografii, otrzymaliśmy na licytację jego autorski kalendarz na 2018 rok z fotografiami Śremu i okolic. Kalendarz opatrzony jest autografem Szymona. Dziękujemy!


Przyjaciele
pgk pgk
Ricken
zsp zsp
jrg jrg
hdk hdk
g1 g1
zst zst
antoniewicz
zst