Nowinki - Prosto od Krowy

Siódmy raz policzymy się z cukrzycą razem z Runners Power
11 stycznia 2018

Nieodzownym elementem śremskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bieg „Policz się z cukrzycą”. Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych. W Polsce sportowe wydarzenie odbywa się od dwunastu lat, w Śremie od siedmiu. Wraz ze stowarzyszeniem Runners Power zapraszamy do pokonania trasy liczącej 2 kilometry.

Bieg jest niezwykłym wydarzeniem happeningowym, promującym zdrowy tryb życia oraz odżywiania. Jednak przede wszystkim jest to wyraz solidarności Polaków z osobami chorymi na cukrzycę. Ma on charakter happeningowy, rekreacyjny, dlatego zapraszamy do udziału Wszystkich, wraz z całymi rodzinami! Liczy się nie tyle wynik, co sam udział.

Start o godz. 14.30, a o godz. 14.15 odbędzie się rozgrzewka do biegu przeprowadzona przez Śremski Sport. Zapisy prowadzone będą w godz. 13.00-14.00. Dla pierwszych zapisanych 150 uczestników biegu gwarantujemy numery startowe. Także 150 pierwszych biegaczy otrzyma pamiątkowe medale.

Biegacze wesprą także cel 26. finału WOŚP. Każdy uczestnik wrzuci do orkiestrowej puszki minimum 10 złotych. W ubiegłym roku w ten sposób udało się zebrać 1720 złotych. Więcej o biegu przeczytasz tutaj.

Przyjaciele