Nowinki - Prosto od Krowy

Muzyczna scena
11 stycznia 2014

Od wielu lat udostępniamy orkiestrową scenę lokalnym artystom. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tak dużą publicznością. A stąd już przecież prosta droga do… muzycznej kariery, co potwierdzają ich późniejsze osiągnięcia.

I tak jest również w tym roku. Na scenie pojawią się śremscy wykonawcy:

Denis & Becia – młody śremski duet wokalny, który – jak sami o sobie mówią – pragnie rozszerzać swoje zdolności. Występem na finałowej scenie właśnie robią ku temu pierwszy krok

Patrycja Łasińska i Jacek Golimowski – duet, który towarzyszy imprezom kulturalnym w Śremie. Są lauretami VI Talent Show w Śremskim Ośrodku Kultury.

Siła Miłości”, czyli Słoneczna Szóstka śpiewa – przedszkolaki z Przedszkola „Słoneczna Szóstka” zaprezentują piosenki ze swojej charytatywnej płyty, którą nagrały z uczestnikami programu X Factor.

Capella Canta Brass – śremski kwintet instrumentalny.

Roxana Tutaj & Bunch of Grapes – sami o sobie piszą, że „robią to co lubią, lubią to co robią. Choć ich ścieżki skrzyżowały się całkiem niedawno, nie boją się wyzwań i oto są Bunch of Grapes”

Po raz pierwszy w historii śremskich Finałów WOŚP usłyszymy na scenie śpiew operowy! Ukoronowaniem muzycznej uczty będzie bowiem występ barytona SŁAWOMIRA OLGIERDA KRAMMA.

Pan Sławomir jest Absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu im. I. J. Paderewskiego, wydziału wokalno-aktorskiego z klasy śpiewu wybitnego polskiego śpiewaka operowego Mariana Kouby. Jego głos charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą z łatwością śpiewania w wysokich rejestrach oraz wyjątkową techniką wydobywania szybkich koloratur. W repertuarze posiada ponad 100 arii z różnych oper i musicali oraz ponad 100 pieśni (między innymi w języku japońskim i chińskim). Koncertuje w Polsce i za granicą, jest także czołowym solistą zespołu „Capelli Zamku Rydzyńskiego” pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka, gdzie z wielkimi sukcesami wykonuje muzykę myśliwską, dworską i rozrywkową.

A na zakończenie występ wschodzącej gwiazdy muzyki soulowej w Polsce! Na scenie pojawi się MAJA HYŻY – MAYA, uczestniczka 3. edycji muzycznego programu rozrywkowego X Factor, w której zajęła 4. miejsce.

Maya rozpoczęła pracę nad swoją debiutancką płytą. Pierwszym singlem, który pojawił się na początku stycznia, jest piosenka „Bluza” skomponowana przez Piotra Siejkę do słów Pauliny Przybysz.

Przyjaciele