Nowinki - Prosto od Krowy

Kup pan… misia!
11 stycznia 2015

Miś grubasek przytulasek i kilka innych gadżetów na licytacjach.

Licytujemy niezwykłego, przesympatycznego misia! Jest sporych rozmiarów – jakieś 1,5 metra. I dokładnie taki, jak brzmi jego nazwa. Trochę grubasek, co widać, ale przede wszystkim przytulasek, bo absolutnie do przytulania!

A miś to przykład, że nawet szalone pomysły można zrealizować w ostatniej chwili. Wystarczy ogromne, pozytywne serducho, które okazała nam p. Anna Sobkowska-Śledź, właścicielka sklepu „Smyki 3”, która miśka ufundowała, oraz firma pani Hanny Dobruckiej, dzięki której mamy materiał na koszulkę. No i nasza krawcowa Iwona oraz nieoceniony Marcin Tomczak z Druk Maru. I tak oto w ciągu kilku godzin urodził nam się miś grubasek przytulasek!

Pomiędzy 19 a 20 zlicytujemy również – oprócz misia – zaproszenie do Hotelu L’ascada, którego właściciel ufundował nocleg dla dwóch osób w apartamencie w tymże hotelu oraz romantyczną kolację przy świecach w Restauracji L’ascada.

I jeszcze jedna finałowa atrakcja – krawat burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego, który postanowił pozbyć się swojego krawata i to już po raz drugi podczas orkiestrowych Finałów. Akcja zostanie przeprowadzona w bardzo widowiskowej formie, bo zwycięzca licytacji będzie mógł wygrany krawat uciąć przy pomocy nożyczek, w świetle jupiterów, na scenie. My zadbamy o pamiątkową fotę.

A przez cały dzień będziemy licytować finałowe gadżety, które jak co roku przygotowała Fundacja. Niezwykle kolorowe, sympatyczne kubki, kalendarze na 2015 rok – kieszonkowe i ścienne, zegarki na rękę i trochę większe – na ścianę, magnes na lodówkę w kształcie orkiestrowego serducha i brelok do kluczy (oczywiście serce). Do tego finałowe koszulki i płócienna torba.

 

Mamy też ładnie oprawione fotografie przystankowe, które nasz sztab otrzymał z Fundacji troszkę po znajomości Pierwsza jest z 18. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą w 2012 roku i prezentuje moment rozpoczęcia festiwalu z przelatującymi w formacji „flaga” Iskrami. Foto oprawione w passe-partout (format ok. 30×40 cm), opatrzone autografem Jurka Owsiaka, banderolą tegorocznego Finału, hologramem WOŚP oraz naklejką fundacyjną.

Druga fota jest z ubiegłorocznego, 20. Przystanku, i przedstawia Jurka na tle woodstockowej sceny. Oczywiście z jego autografem.

Księga znaczków wyemitowanych przez Pocztę Polską w 2013 roku, a wyprodukowanych w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to kolejny przedmiot, który trafił do nas z Fundacji. Niezwykła gratka dla filatelistów, bo ten pięknie wydany album zawiera wiele ciekawych emisji filatelistycznych, wydanych w okolicznościowych folderach. Upamiętniają one znaczące wydarzenia historyczne, kulturalne i społeczne, które miały miejsce w 2013 roku, m.in. 21 Finał WOŚP, 70. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, wyścig kolarski Tour de Polotne czy 80. rocznicę urodzin Krzysztofa Pendereckiego. A księga oczywiście opatrzona jest autografem Jurka Owsiaka.

DVD Leszka Możdżera i Tymona Tymańskiego „Chopin Etiudy”

Płyta zawiera zarejestrowany na Przystanku Woodstock niezwykły koncert słynnego pianisty jazzowego oraz grupy Tymona Tymańskiego Polish Brass Ensemble. Koncert odbył się w 2010 roku – w nocy, w deszczu i przy wielotysięcznej publiczności. My też tam wtedy w tym deszczu staliśmy. Koncert był rewelacyjny!

Mamy też kilka śremskich przedmiotów i atrakcji, które trafiły do naszego sztabu.

Piękna bombka wykonana przez mieszkankę Śremu, która wspiera nas w ten sposób już po raz drugi – bardzo dziękujemy. A podobnie jak w roku ubiegłym będziemy też licytować karnety do wykorzystania w siłowni Atletic przy ul. Roweckiego 31. Tutaj również pozdrawiamy Fundatora  

Otrzymaliśmy również na licytację dwumiesięczny kurs języka angielskiego w pracowni Języków Obcych Jessa&Sarbak – zajęcia indywidualne, dowolny poziom, w formie korepetycji, przygotowania do dowolnego egzaminu, angielski biznesowy lub stricte komunikacyjny i „doszkalający”. Wartość kursu – 400 zł.

Wszystkie aukcje poprowadzi nasz Przyjaciel, konferansjer sportowo-orkiestrowy Wojciech Bernard, czyli prościej mówiąc Berni z Radia Merkury. Grześ czasami mu poprzeszkadza

Zapraszamy zatem przed scenę na boisku Gimnazjum nr 1. Startujemy po godz. 15:00.

Przyjaciele